Publikacje

 

I miejsce w konkursie fotograficznym Tatrzańska Jesień 2012 http://www.sowinskifoto.pl/i-nagroda-tatrzanska-jesien-2012/ Wyróżnienie w konkursie Tatrzańska Jesień 2011 

http://www.sowinskifoto.pl/wystawa-pokonkursowa-tatrzanska-jesien-2011/

Zdjęcie zakwalifikowane do międzynarodowej wystawy Sunderland / Mountain Landscape 2015

Moje zdjęcia są lub były publikowane w mediach: podhale24.pl, 24tp.pl, malopolskaonline.pl, goral.info.pl, chicago24.pl. onet.pl w internetowym wydaniu pisma Pod Diablakiem, w papierowym wydaniu Tygodnika Podhalańskiego i Mojej Orawy. Z niektórymi z wyżej wymienionych redakcji stale współpracuję, promując wiele wydarzeń kulturalnych. Współpracuję także z wieloma instytucjami kulturalnymi, stowarzyszeniami i organizacjami: Orawska Biblioteka Publiczna, Skansen Orawski Park Etnograficzny, Orawskie Centrum Kultury, Babiogórskie Centrum Kultury, Urząd Gminy w Jabłonce, Stowarzyszenie Rozwoju Orawy, Orawskie Stowarzyszenie Artystyczne, Orawa Dzieciom Afryki, Miss Open Hair w Sieradzu. Miałem też okazję współpracować i promować imprezy różnych innych organizacji i instytucji.

 Zdjecie na okładce i wiele ilustraci wewnątrz tomu drugiego przewodnika "Szlaki Papieskie" Podhale. Ponad 50 moich ilustracji z terenu Orawy, Spiszu i Pienin znalazło się w trzecim tomie przewodnika "Szlaki Papieskie" Orawa, Spisz, Pieniny. W opracowaniu jest już kolejny, IV tom przewodnika w którym pojawią się moje zdjęcia z rejonu Beskidu Żywieckiego. Kilkanaście moich ilustracji ozdobiło folder wydany z okazji XV edycji Festiwalu Piosenki Religijnej na Orawie Stabat Mater. Moje fotografie wykorzystywane są również w innych mniejszych wydaniach folderów itp.

  W październiku 2011 roku w czytelni Orawskiej Biblioteki Publicznej odbyła się pierwsza wystawa moich prac. Wystawa zatytułowana „Szukałem Was a teraz Wy przyszliście do mnie” dotyczy ludzkiej egzystencji w codziennej rzeczywistości. Na przykładzie jednego dnia, w którym to do grona błogosławionych dołączył nasz Papież Jan Paweł II starałem się pokazać wyjątkowość człowieka i jego konfrontację ze zwykłymi potrzebami. Fotoreportaż zrealizowany w Rzymie w dniu 1.05.2011 został przedstawiony na 6 planszach tematycznych. Serdeczne podziękowania dla wszystkich, którzy przyczynili się do powstania wystawy. Udręka w drzewie lipowym to fotoreportaż pokazujący poszczególne etapy i zabiegi, jakimi posługuje się artysta, aby z drewnianego klocka wydobyć kształty, które za każdym pociągnięciem dłuta zamieniają się w wizerunek Chrystusa w cierniowej koronie. Z zaangażowaniem i pasją w małym i ciasnym warsztacie, wśród unoszącego się kurzu, Pan Andrzej misternie tworzy nowe dzieło. Andrzej Madeja –urodził się w 1934 roku w miejscowości Rzepiska w gminie Bukowina Tatrzańska. W 1958 roku osiadł na stałe w Jabłonce na Orawie. Przez 30 lat był wicedyrektorem w Liceum Ogólnokształcącym w Jabłonce. Z zamiłowania rzeźbiarz. Swoją miłość do rzeźbienia w drewnie odziedziczył po przodkach. Sam poprzez doświadczenie i próby doskonalił swoje umiejętności i wytworzył właściwe dla jego pracy techniki. Pan Andrzej swoją twórczość określa gwarowym słowem- dłubacka. Wystawa to realizacja pracy dyplomowej w Szkole Kreatywnej Fotografii. Otwarta w dniu 29.05.2012 w Katolickim Domu Kultury im. ks. kard. A.S. Sapiehy. Wystawę można było oglądać również w Orawskim Parku Etnograficznym w Zubrzycy Górnej w grudniu i styczniu 2012/2013. Po wystawie zdjęcia zostały przekazane do archiwum skansenu.   Orawa- Dumna Pani- to tytuł wystawy fotografii krajobrazu. Orawska ziemia charakteryzuje się dużą różnorodnością. Pagórki, tereny płaskie, suche, podmokłe, niektóre zagospodarowane inne już zapomniane. Lasy, łaki i zabudowania tworzą malowniczą szachownicę otuloną przez Tatry, Baią Górę i Jezioro Orawskie. Słoneczna, mglista, wieczorem, o poranku, w szarosci i w kolorze - za każdym razem inna. Zawsze tak samo dumna- Orawa. Wystawa towarzyszyła obchdom I Światowego Zjazdu Orawian w Jabłonce w dniach 19-22.07.2012. Fotografie można było oglądać w holu głównym Orawskiego Centrum Kultury. Na wystawie można było dostać pamiątkową widokówkę.  Dziękuję wszystkim, którzy wpisali się do księgi pamiątkowej. Po wystawie zdjęcia zostały przekazane do archiwum Orawskiego Centrum Kultury.

 

Orawskie kalendarze- seria kalendarzy ze zdjęciami z Orawy. Kalendarz zawsze posiada 12 kart plus strona tytułowa.  Na każdej stronie inne zdjęcie z Orawy. Format 30x40cm