O mnie

Zainteresowanie fotografią zaczęło się u mnie kilka lat temu. Jako student kierunku zupełnie niezwiązanego z fotografią zacząłem uwieczniać przede wszystkim krajobrazy. Pierwsze zdjęcia wykonywałem za pomocą telefonu komórkowego. Następnie zakupiłem pierwszy profesjonalny sprzęt fotograficzny, który po dwóch latach intensywnych ćwiczeń ,,został zajechany”. Aby pasja mogła przerodzić się w coś więcej ukończyłem w Krakowie Szkołę Kreatywnej Fotografii, która dała mi dobre przygotowanie do profesjonalnej pracy z obiektywem. Zwieńczeniem edukacji w tym kierunku była praca dyplomowa pt. ,,Udręka w drzewie lipowym”, która jest reportażem fotograficznym przedstawiającym powstawanie rzeźby. Bohaterem tego cyklu zdjęć był rzeźbiarz z Jabłonki pan Andrzej Madeja.

            Bycie fotografem jest dla mnie nie tylko pracą, ale przede wszystkim pasją. Często przemierzam długie kilometry Orawskich dróg i bezdroży, aby uchwycić piękno przyrody. Chodzę po szlakach górskich, lasach polach w poszukiwaniu fascynujących miejsc i widoków. Najczęściej jest tak, że magiczny kadr jest tuż „pod nosem” jednak trzeba chwili zatrzymania i zadumy żeby dostrzec jego wyjątkowość.

Moje fotografie pojawiają się w portalach i prasie lokalnej. Staram się być wszędzie tam, gdzie dzieje się coś ciekawego, aby uwiecznić ważne chwile. Obsługuje imprezy publiczne i prywatne. Uczestnictwo w licznych imprezach kulturalnych i sportowych pozwoliło mi zgromadzić ogromne archiwum fotografii, które przydadzą się w przyszłości.

Podczas pracy staram się być niewidoczny, bo najlepsze są zdjęcia zrobione zaskoczenia. Gdy ludzie nie zwracają uwagi na obiektyw – zachowują się naturalnie. Najcenniejsze są właśnie takie niepozowane ujęcia.

Każda, sesja jest ciągłą nauką sztuki fotografowania, ponieważ fotografia nie ma sztywnych ram doskonałości, zawsze coś można zrobić lepiej lub po prostu inaczej.